Zažijte Žižkov naplno

Rebel mezi pražskými čtvrtěmi

Žižkov byl na konci 19. století jedním z největších českých měst. K Praze se připojil až v roce 1922, což mnoho zdejších obyvatel neslo nelibě. V současné době leží na území Prahy 3 a ohraničuje jej Vinohradská ulice, náměstí Jiřího z Poděbrad, úpatí vrchu Vítkov a Jarov.

Žižkov je známý rozmanitou nabídkou malých hospůdek, kde jste mohli za první republiky  posedět s Vlastou Burianem, Jaroslavem Haškem nebo skladatelem Jaroslavem Ježkem.

Gastronomický ráj

Mimo klasických žižkovských hospůdek zde najdete i moderní kavárny a restaurace s nejoblíbenějšími světovými kuchyněmi. Dostali jste chuť na asijskou, mexickou nebo třeba na některou z evropských kuchyní? Určitě najdete. A kdyby se vaše vysněná restaurace nenacházela právě na Žižkově, můžete kousek od hotelu využít tunel pro pěší, kterým pohodlně projdete do Karlína.

Místo, jaké jinde nenajdete

Žižkov má něco z pařížského Montmartru a něco z dělnické čtvrti, kterou kdysi také býval. To vše dohromady vytváří neopakovatelné genius loci. Žižkov je prostě trochu jiný než ostatní pražské čtvrti, a velmi si na tom zakládá.